Фудбал

ДАЛИ “ЗЛАТНАТА ТОПКА” ПОЧНУВА ДА ФАЌА Р’ЃА …!!!???

Летото 1994 година, враќајќи се од Светското фудбалско првенство САД 1994 година како новинар на Неделниот спортски магазин “СКОК”, на летот Њујорк-Софија, ја имав лудата среќа да летам со фудбалската…

Прочитај Повеќе

ОСУМ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ СЕ ПЛАСИРАА НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО КАТАР 2022

  Осум европски репрезентации изборија пласман на „мондијалот“ во Катар 2022 меѓу кои се Србија и Хрватска   Денес и утре (16.11.2021) се играат последните две рунди на европската зона…

Прочитај Повеќе

ФУДБАЛСКИ EX-YU НОКАУТ ЗА ЕВРОПА …!!!

Македонија-Исланд 3-1 Хрватска-Русија 1-0 Португалија-Србија 1-2   И, сега, што …!!!???   Благоја Милевски го наследи Игор Ангеловски, Ел Гранде Пандев репрезентативно се пензионира, фудбалска Македонија е посилна од парламентарната…

Прочитај Повеќе

Macedonia ante portas – World Cup Qatar 2022 …!!!

Македонија е пред фудбалската врата на Qatar 2022. Картагенскиот војсководец Ханибал триумфално ја победил римската војска, исто како што нашата фудбалска репрезентација ја дотепа Ерменија во Ереван како никогаш претходно…

Прочитај Повеќе

Скромниот Мрме, неимар на репрезентативната фудбалска приказна

Селекторот Игор Ангеловски-Мрме ја доведе фудбалската репрезентација на Македонија пред пласман на Европско првенство во фудбал, нешто кое од 1992 година останало само сон на сите досегашни селектори. А, нив…

Прочитај Повеќе

Супер вест за мак-фановите: Негативен ПЦР-тест и неограничен престој во Букурешт за ЕП

  Македонските фудбалски фанови кои ова лето имаат желба да ги бодрат момците на Игор Ангеловски на ЕУРО 2020, добија одлична вест. Имено, сите македонските државјани кои ќе ги следат…

Прочитај Повеќе

Седми мундијалски квалификации за репрезентацијата на Македонија

Нашиот национален фудбалски тим во март 2021 година ќе го започне својот седми циклус квалификации за Светско првенство Катар 2022 година во кој имаме тешка група Нашиот национален тим во…

Прочитај Повеќе

Тежок пат до Катар за македонската репрезентација … !!!

Нашата репрезентација е во група со Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн, на завршницата се пласира само првопласираниот во групата Во седиштето на ФИФА во Цирих се одржа ждрепката за…

Прочитај Повеќе

Лигата на шампионите без групна фаза …!?

Од канцеларијата на UEFA во Нион нема ниту потврда, ниту демант, но најтиражните спортски европски весници пишуваат за нов формат на Лигата на шампионите каде би се играло без групна…

Прочитај Повеќе

Замина фудбалскиот бог со далматински корени …

Марадона е бесмртен, – зборови со кои Златан Ибрахимовиќ се прости од Марадона, додека Пеле се прости со надеж и верба дека „повторно ќе играат фудбал горе на небото“ ……

Прочитај Повеќе

Page 2 of 7

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register