Репрезентација

ДОБРО УТРО, ПОРТО …!!! ДОБАР ДЕН, СРЕЌЕН ДЕН … МАКЕДОНИЈО …!!!

Пред осум години, по моето враќање од Светското фудбалско првенство Brazil 2014, на улица „Македонија“ среде Скопје имав гостување во живо во централните вести на Канал 5 телевизија.   Во…

Прочитај Повеќе

ЧАИРСКА ПРИКАЗНА ВО ПАЛЕРМО …!!!

Во минатиот век кога пишував за Слога (Југомагнат) низ Чаир вртеше следнава приказна на навивачот на Слога, популарниот Зеко:   – Вардар тепа Звезда, Слога тепа Вардар, значи Слога боља…

Прочитај Повеќе

Скромниот Мрме, неимар на репрезентативната фудбалска приказна

Селекторот Игор Ангеловски-Мрме ја доведе фудбалската репрезентација на Македонија пред пласман на Европско првенство во фудбал, нешто кое од 1992 година останало само сон на сите досегашни селектори. А, нив…

Прочитај Повеќе

Седми мундијалски квалификации за репрезентацијата на Македонија

Нашиот национален фудбалски тим во март 2021 година ќе го започне својот седми циклус квалификации за Светско првенство Катар 2022 година во кој имаме тешка група Нашиот национален тим во…

Прочитај Повеќе

Голот во Тбилиси е мојот најдраг гол во кариерата …!!!

Несомнено, голот што го постигнав против Грузија во Т`билси кој не однесе на Европското фудбалско првенство е мојот најдраг гол во кариерата, – изјави Горан Пандев Горан Пандев беше клучниот…

Прочитај Повеќе

Македонија се пласира на EURO 2021 …!!!

Во финалето на „Лигата Д“ од рамките на Лигата на нациите, македонската фудбалска репрезентација со голот на Горан Пандев ја победи Грузија во Тбилиси и се пласира меѓу најдобрите 24…

Прочитај Повеќе

НА СКОПСКА ТРЕВА, СО МИСЛИТЕ ВО ТБИЛИСИ …!!!

Репрезентациите на Македонија и Грузија (ќе) играат меѓусебно двапати за месец дена, но за разлика од актуелниот дуел во Скопје, оној во Т`билиси (12 ноември)  кој ќе решава за пласман…

Прочитај Повеќе

Адеми: Да победиш убедливо калчо-лигаш е историски резултат …!!!

Динамо Загреб ја игра својата седма сезона во Лигата на шампионите, но и покрај тоа тешко дека ќе се сетите на така убедлив триумф против така силна екипа која доаѓа…

Прочитај Повеќе

НАТАША АНДОНОВА ГО ПОЧНУВА ФИНАЛЕТО НА КЛУПАТА …!?

НАТАША АНДОНОВА ГО ПОЧНУВА ФИНАЛЕТО НА КЛУПАТА …!? Македонската фудбалерка Наташа Андонова, која ги брани боите на шпанскиот шампион Барселона, веројатно нема да биде во почетниот состав на финалниот натпревар…

Прочитај Повеќе

Светско фудбалско првенство за фудбалери под 20 години

ГИ НЕМА ГЕРМАНИЈА, СРБИЈА, АНГЛИЈА … !!! Меѓу 24-те репрезентации шест се од Европа (UEFA), по четири селекции доаѓаат од Азија (AFC), Африка (CAF), Средна Америка (CONCACAF) и Јужна Америка…

Прочитај Повеќе

Page 1 of 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register