Фудбал

Седми мундијалски квалификации за репрезентацијата на Македонија

Нашиот национален фудбалски тим во март 2021 година ќе го започне својот седми циклус квалификации за Светско првенство Катар 2022 година во кој имаме тешка група Нашиот национален тим во…

Прочитај Повеќе

Тежок пат до Катар за македонската репрезентација … !!!

Нашата репрезентација е во група со Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн, на завршницата се пласира само првопласираниот во групата Во седиштето на ФИФА во Цирих се одржа ждрепката за…

Прочитај Повеќе

Лигата на шампионите без групна фаза …!?

Од канцеларијата на UEFA во Нион нема ниту потврда, ниту демант, но најтиражните спортски европски весници пишуваат за нов формат на Лигата на шампионите каде би се играло без групна…

Прочитај Повеќе

Замина фудбалскиот бог со далматински корени …

Марадона е бесмртен, – зборови со кои Златан Ибрахимовиќ се прости од Марадона, додека Пеле се прости со надеж и верба дека „повторно ќе играат фудбал горе на небото“ ……

Прочитај Повеќе

Голот во Тбилиси е мојот најдраг гол во кариерата …!!!

Несомнено, голот што го постигнав против Грузија во Т`билси кој не однесе на Европското фудбалско првенство е мојот најдраг гол во кариерата, – изјави Горан Пандев Горан Пандев беше клучниот…

Прочитај Повеќе

Фудбалски кантар на учесниците на EURO 2021

На завршницата на Европското првенство ќе играат 24 репрезентации од фудбалерите на Англија и Франција „тежат“ милијарди евра, додека нашите репрезентативци се претпоследни со пазарна вредност од 63,2 милиони евра…

Прочитај Повеќе

Македонија се пласира на EURO 2021 …!!!

Во финалето на „Лигата Д“ од рамките на Лигата на нациите, македонската фудбалска репрезентација со голот на Горан Пандев ја победи Грузија во Тбилиси и се пласира меѓу најдобрите 24…

Прочитај Повеќе

Горан Пандев во друштво на Занети, Хандановиќ и Мацола

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев го одигра 450-от натпревар во италијанската „Серија А“ што го прави четврти на вечната листа на странци кои играле во „калчото“ Македонскиот репрезентативец Горан Пандев, наедно…

Прочитај Повеќе

НА СКОПСКА ТРЕВА, СО МИСЛИТЕ ВО ТБИЛИСИ …!!!

Репрезентациите на Македонија и Грузија (ќе) играат меѓусебно двапати за месец дена, но за разлика од актуелниот дуел во Скопје, оној во Т`билиси (12 ноември)  кој ќе решава за пласман…

Прочитај Повеќе

Адеми: Да победиш убедливо калчо-лигаш е историски резултат …!!!

Динамо Загреб ја игра својата седма сезона во Лигата на шампионите, но и покрај тоа тешко дека ќе се сетите на така убедлив триумф против така силна екипа која доаѓа…

Прочитај Повеќе

Page 1 of 5

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Scroll Up