Author Details

Светско Првенство Фудбал

Мондијалот почнува без пиво во Катар

 

Прочитај Повеќе
Репрезентација Светско Првенство Фудбал

ДОБРО УТРО, ПОРТО …!!! ДОБАР ДЕН, СРЕЌЕН ДЕН … МАКЕДОНИЈО …!!!

Пред осум години, по моето враќање од Светското фудбалско првенство Brazil 2014, на улица „Македонија“ среде Скопје имав гостување...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

ДОКУМЕНТАРЕН ФИЛМ – 100 ГОДИНИ ФК БАЛКАН

По иницијатива на Благоја Георгиевски-Љољо, некогашен (долгогодишен) алфа и омега на ФК Балкан, директор на клубот во времето на...

Прочитај Повеќе
Фудбал

Nicolo Zaniolo – пример каде заскита фудбалската игра …!!!???

Сабота, петти ден од месец февруари 2022-ро Господово лето … Дома, во релаксирана атмосфера, гледам фудбал Рома-Џенова.   Заради...

Прочитај Повеќе
Фудбал

ЛЕВАНДОВСКИ ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА „THE BEST“ ЗА 2021 ГОДИНА …

Мијалче Дургутов и капитенот Стефан Ристовски го гласаа Левандовски како прв, селекторот Благоја Милевски прв го гласаше Жоржињо …...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

ЛОБЕЛО VERSUS ДУРГУТОВ – СТАДИОН ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – МИНАТИОТ ВЕК … !!!

Пред неколку дена ми се јави Благоја Спасовски – Лобело, некогашен прволигашки фудбалски судија. Инаку, мој добар дамнешен пријател...

Прочитај Повеќе
Фудбал

ДАЛИ “ЗЛАТНАТА ТОПКА” ПОЧНУВА ДА ФАЌА Р’ЃА …!!!???

Летото 1994 година, враќајќи се од Светското фудбалско првенство САД 1994 година како новинар на Неделниот спортски магазин “СКОК”,...

Прочитај Повеќе
Европско Првенство Фудбал

ФУДБАЛСКИ EX-YU НОКАУТ ЗА ЕВРОПА …!!!

Македонија-Исланд 3-1 Хрватска-Русија 1-0 Португалија-Србија 1-2   И, сега, што …!!!???   Благоја Милевски го наследи Игор Ангеловски, Ел...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

Скромниот Мрме, неимар на репрезентативната фудбалска приказна

Селекторот Игор Ангеловски-Мрме ја доведе фудбалската репрезентација на Македонија пред пласман на Европско првенство во фудбал, нешто кое од...

Прочитај Повеќе
Фудбал

Замина фудбалскиот бог со далматински корени …

Марадона е бесмртен, – зборови со кои Златан Ибрахимовиќ се прости од Марадона, додека Пеле се прости со надеж...

Прочитај Повеќе

Page 1 of 4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register