Author Details

Македонија Репрезентација Фудбал

Голот во Тбилиси е мојот најдраг гол во кариерата …!!!

Несомнено, голот што го постигнав против Грузија во Т`билси кој не однесе на Европското фудбалско првенство е мојот најдраг...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

Горан Пандев во друштво на Занети, Хандановиќ и Мацола

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев го одигра 450-от натпревар во италијанската „Серија А“ што го прави четврти на вечната листа...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

НА СКОПСКА ТРЕВА, СО МИСЛИТЕ ВО ТБИЛИСИ …!!!

Репрезентациите на Македонија и Грузија (ќе) играат меѓусебно двапати за месец дена, но за разлика од актуелниот дуел во...

Прочитај Повеќе
Фудбал

ЗА ФУДБАЛОТ И ОКОЛУ НЕГО, НА БАЛКАНОТ, ДО НАС …

ЗА ФУДБАЛОТ И ОКОЛУ НЕГО, НА БАЛКАНОТ, ДО НАС … Хрватскиот портал www.index.hr објави (според Хрватите) сензационална вест дека...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

КАКО СЕ СЛУЧИ ИЗБОРОТ НА КАТАР ЗА ДОМАЌИН НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО 2022 ГОДИНА

КАКО СЕ СЛУЧИ ИЗБОРОТ НА КАТАР ЗА ДОМАЌИН НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО 2022 ГОДИНА ИЛИ „МОНДИЈАЛ“ ОД СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛ...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

НАТАША АНДОНОВА ГО ПОЧНУВА ФИНАЛЕТО НА КЛУПАТА …!?

НАТАША АНДОНОВА ГО ПОЧНУВА ФИНАЛЕТО НА КЛУПАТА …!? Македонската фудбалерка Наташа Андонова, која ги брани боите на шпанскиот шампион...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

ФК ЉУБОТЕН ДОБИ СЕРТИФИКАТ ДЕКА Е 22. НАЈСТАР ФУДБАЛСКИ КЛУБ НА СВЕТОТ

Фудбалскиот клуб Љуботен од Тетово на 28 март наполни 100 години од формирањето, а деновиве и официјално беше признат...

Прочитај Повеќе
Лига на Шампиони Фудбал

И, ПОСЛЕ, СЕ ПРАШУВАМЕ – ЗОШТО АНГЛИЧАНИТЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ ФУДБАЛОТ …!!!???

Лига на шампионите (сезона 2018/2019) И, ПОСЛЕ, СЕ ПРАШУВАМЕ – ЗОШТО АНГЛИЧАНИТЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ ФУДБАЛОТ …!!!??? Меѓу осумте најдобри...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

13 ФЕВРУАРИ, 13 МИНУТА, ГОЛ НА ЈОСИП КАТАЛИНСКИ …

Добар ден, среќен ден … На денешен ден … СРЕДА, ФРАНКФУРТ, ЗАПАДНА ГЕРМАНИЈА 1974 ГОДИНА… 13 ФЕВРУАРИ, 13 МИНУТА,...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

IN MEMORIAM – ТОМИСЛАВ ДИМОВСКИ – БУЧКА (1929-2019)

IN MEMORIAM ТОМИСЛАВ ДИМОВСКИ – БУЧКА (1929-2019) ЗАМИНА ШАМПИОНОТ ОД 1949 ГОДИНА …!!! Замина шампионот од 1949 година. Почина...

Прочитај Повеќе

Page 2 of 4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register