Фудбал

ФК Пелистер Штрајк

Прочитај Повеќе

ПЕТТА ДИМЕНЗИЈА. СРЕЌНИОТ БРОЈ 10 …!!!

Пишува: Наташа Петровска Дургутов Дека фудбалот е магија научив 2007-та во Атина, на моето деби во фудбалската Лига на шампиони (финале Милан–Ливерпул). Скромното новинарско фудбалско искуство пред 2007-та било само…

Прочитај Повеќе

Брегалница се продава

Прочитај Повеќе

Истамбул со Мице

Прочитај Повеќе

SUPERCUP SKOPJE 2017 – ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ НЕ БИЛА ФУДБАЛСКА ПРОВИНЦИЈА

Добар ден, среќен ден … Првите денови од август 2017 господово лето сите патишта водат кон Скопје, кон Република Македонија, кон главниот град на нашата држава, кон тревата на фудбалскиот…

Прочитај Повеќе

Мурињо и одговорот до македонската новинарка, не повторливо

Реал Мадрид стигна до четвриот Супер Куп на Европа, Зинедин Зидан стана четвриот најтрофеен тренер на Реал Мадрид, но шоуто во Скопје се знае кој го украде. Нема, кога ќе…

Прочитај Повеќе

Page 5 of 5

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Scroll Up