Фудбал

Бате Нико

Прочитај Повеќе

Дани Алвес нај трофеен фудбалер

Прочитај Повеќе

ШПАНЦИТЕ „ГИ ИЗМЕШАА ЛОНЧИЊАТА“ ,…!!!???

Добро утро, добар ден, среќен ден … Пишувајќи се потсеќа: Мијалче Дургутов Политиката и фудбалот не можат еден без друг, ама FIFA има строга забрана „дека не смеат да врват…

Прочитај Повеќе

Лига на Нации

Добар ден, среќен ден … Лигата на нациите, ново натпреварување на UEFA, ќе стартува од октомври 2018 година. Македонската репрезентација е во „Д“ лигата во која има 16 репрезентации од…

Прочитај Повеќе

Алекс Фергусон

Прочитај Повеќе

Џенаро Гатузо

Прочитај Повеќе

ФК Пелистер Штрајк

Прочитај Повеќе

ПЕТТА ДИМЕНЗИЈА. СРЕЌНИОТ БРОЈ 10 …!!!

Пишува: Наташа Петровска Дургутов Дека фудбалот е магија научив 2007-та во Атина, на моето деби во фудбалската Лига на шампиони (финале Милан–Ливерпул). Скромното новинарско фудбалско искуство пред 2007-та било само…

Прочитај Повеќе

Брегалница се продава

Прочитај Повеќе

Истамбул со Мице

Прочитај Повеќе

Page 6 of 7

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register