Author Details

Македонија Репрезентација Фудбал

Светско фудбалско првенство за фудбалери под 20 години

ГИ НЕМА ГЕРМАНИЈА, СРБИЈА, АНГЛИЈА … !!! Меѓу 24-те репрезентации шест се од Европа (UEFA), по четири селекции доаѓаат...

Прочитај Повеќе
Фудбал

ЏАНИ ИНФАНТИНО БЕЗ ПРОТИВ-КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА FIFA …!!!???

Во FIFA – ништо ново …!!! Светската фудбалска асоцијација, најбројна во светски рамки (209 членки) и поголема по бројот...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

Фудбалерите во Македонија заработуваат 10.000 евра годишно

Истражувањето го изврши „Спортинг интелигенс“. Фудбалерите кои играат во македонското првенство годишно во просек заработуваат 10.356 евра, според истражувањето...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

YU-ЧИЛЕАНЦИТЕ СЕ ЕМОЦИОНАЛНА ФУДБАЛСКА ИСТОРИЈА …!!!

„Нема дрво без корен“ … Ниту фудбал без традиција … Репрезентацијата на Yugoslavia играла на првото Светско фудбалско првенство...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

Рибас внесува уругвајски темперамент кај Гибралтарците: Македонија не е непобедлива…

Уругваецот Хулио Цезар Рибас е омилен лик во гибралтарскиот фудбал. Новиот селектор на Гибралтарците, именуван пред два месеци е...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА RUSIA 2018 НИЗ БРОЈКИ …

ДОБАР ДЕН, СРЕЌЕН ДЕН … – 209 национални репрезентации играа во квалификациите за Rusia 2018; – 871 натпревари беа...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

АНГЛИСКИОТ СУПЕР-КОМПЈУТЕР ВЕЛИ: БРАЗИЛ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ СВЕТСКИ ПРВАК …!!!

Добар ден, среќен ден … Англиските frontmen компјутерџии си поиграа со своето (нај)ново достигнување – нивниот супер-компјутер!!! Го ставија...

Прочитај Повеќе
Личности/Настани Фудбал

Алекс Фергусон

Прочитај Повеќе
Личности/Настани Светско Првенство Фудбал

Џенаро Гатузо

Прочитај Повеќе
Фудбал

ПЕТТА ДИМЕНЗИЈА. СРЕЌНИОТ БРОЈ 10 …!!!

Пишува: Наташа Петровска Дургутов Дека фудбалот е магија научив 2007-та во Атина, на моето деби во фудбалската Лига на...

Прочитај Повеќе

Page 2 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Scroll Up