Author Details

Европско Првенство Фудбал

Фудбалски кантар на учесниците на EURO 2021

На завршницата на Европското првенство ќе играат 24 репрезентации од фудбалерите на Англија и Франција „тежат“ милијарди евра, додека...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

Македонија се пласира на EURO 2021 …!!!

Во финалето на „Лигата Д“ од рамките на Лигата на нациите, македонската фудбалска репрезентација со голот на Горан Пандев...

Прочитај Повеќе
Лига на Шампиони Македонија Репрезентација Фудбал

Адеми: Да победиш убедливо калчо-лигаш е историски резултат …!!!

Динамо Загреб ја игра својата седма сезона во Лигата на шампионите, но и покрај тоа тешко дека ќе се...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

Миле Тодоровски: Ми се исполни детскиот сон да играм во најдобрите македонски клубови

Од ФК Мукос од сelo Дреновци , Прилепско, па преку 11 Октомври, Балкан Стокомерц, Победа, Пелистер и Вардар, Миле...

Прочитај Повеќе
Лига на Шампиони Фудбал

ЛИВЕРПУЛ ГО НОСИ ПЕХАРОТ ДОМА …

Во изедначено финале, со не толку многу шанси за гол, во тактичко надмудрување меѓу тренерите Клоп и Покетино, со...

Прочитај Повеќе
Лига на Шампиони Фудбал

На литар кригла пред „Wanda Metropolitano“ …!!!

Фудбалското вриење во Мадрид доминира со англиски мирис, нормално, кога во финалето играат Ливерпул и Тотенхем, двата англиски фудбалски...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

Светско фудбалско првенство за фудбалери под 20 години

ГИ НЕМА ГЕРМАНИЈА, СРБИЈА, АНГЛИЈА … !!! Меѓу 24-те репрезентации шест се од Европа (UEFA), по четири селекции доаѓаат...

Прочитај Повеќе
Фудбал

ЏАНИ ИНФАНТИНО БЕЗ ПРОТИВ-КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА FIFA …!!!???

Во FIFA – ништо ново …!!! Светската фудбалска асоцијација, најбројна во светски рамки (209 членки) и поголема по бројот...

Прочитај Повеќе
Македонија Фудбал

Фудбалерите во Македонија заработуваат 10.000 евра годишно

Истражувањето го изврши „Спортинг интелигенс“. Фудбалерите кои играат во македонското првенство годишно во просек заработуваат 10.356 евра, според истражувањето...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

YU-ЧИЛЕАНЦИТЕ СЕ ЕМОЦИОНАЛНА ФУДБАЛСКА ИСТОРИЈА …!!!

„Нема дрво без корен“ … Ниту фудбал без традиција … Репрезентацијата на Yugoslavia играла на првото Светско фудбалско првенство...

Прочитај Повеќе

Page 2 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register