Author Details

Македонија Репрезентација Фудбал

Рибас внесува уругвајски темперамент кај Гибралтарците: Македонија не е непобедлива…

Уругваецот Хулио Цезар Рибас е омилен лик во гибралтарскиот фудбал. Новиот селектор на Гибралтарците, именуван пред два месеци е...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА RUSIA 2018 НИЗ БРОЈКИ …

ДОБАР ДЕН, СРЕЌЕН ДЕН … – 209 национални репрезентации играа во квалификациите за Rusia 2018; – 871 натпревари беа...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

АНГЛИСКИОТ СУПЕР-КОМПЈУТЕР ВЕЛИ: БРАЗИЛ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ СВЕТСКИ ПРВАК …!!!

Добар ден, среќен ден … Англиските frontmen компјутерџии си поиграа со своето (нај)ново достигнување – нивниот супер-компјутер!!! Го ставија...

Прочитај Повеќе
Личности/Настани Фудбал

Алекс Фергусон

Прочитај Повеќе
Личности/Настани Светско Првенство Фудбал

Џенаро Гатузо

Прочитај Повеќе
Фудбал

ПЕТТА ДИМЕНЗИЈА. СРЕЌНИОТ БРОЈ 10 …!!!

Пишува: Наташа Петровска Дургутов Дека фудбалот е магија научив 2007-та во Атина, на моето деби во фудбалската Лига на...

Прочитај Повеќе
Македонија Прва Лига Фудбал

Брегалница се продава

Прочитај Повеќе
Фудбал

Мурињо и одговорот до македонската новинарка, не повторливо

Реал Мадрид стигна до четвриот Супер Куп на Европа, Зинедин Зидан стана четвриот најтрофеен тренер на Реал Мадрид, но...

Прочитај Повеќе

Page 3 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register