Фудбал

Адеми: Да победиш убедливо калчо-лигаш е историски резултат …!!!

Динамо Загреб ја игра својата седма сезона во Лигата на шампионите, но и покрај тоа тешко дека ќе се сетите на така убедлив триумф против така силна екипа која доаѓа…

Прочитај Повеќе

Љубовна фудбалска приказна која не се повторува

Гај Ру е татко на Оксер, француски клуб каде беше тренер полни 44 години, а претходно девет години играше за истиот клуб … Бајка базирана на искрена љубов и верност…

Прочитај Повеќе

ЗА ФУДБАЛОТ И ОКОЛУ НЕГО, НА БАЛКАНОТ, ДО НАС …

ЗА ФУДБАЛОТ И ОКОЛУ НЕГО, НА БАЛКАНОТ, ДО НАС … Хрватскиот портал www.index.hr објави (според Хрватите) сензационална вест дека – ДАВОР ШУКЕР ЈА ИЗГУБИЛ ДОВЕРБАТА НА ИЗВРШНИОТ ОДБОР НА ХРВАТСКАТА…

Прочитај Повеќе

КАКО СЕ СЛУЧИ ИЗБОРОТ НА КАТАР ЗА ДОМАЌИН НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО 2022 ГОДИНА

КАКО СЕ СЛУЧИ ИЗБОРОТ НА КАТАР ЗА ДОМАЌИН НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО 2022 ГОДИНА ИЛИ „МОНДИЈАЛ“ ОД СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛ ДО СВЕТИ НИКОЛА …!!!??? Неодамнешното приведување, апсење, сослушување, сведочење … или…

Прочитај Повеќе

Миле Тодоровски: Ми се исполни детскиот сон да играм во најдобрите македонски клубови

Од ФК Мукос од сelo Дреновци , Прилепско, па преку 11 Октомври, Балкан Стокомерц, Победа, Пелистер и Вардар, Миле Тодоровски игра во сите можни лиги во првенствата на поранешна Југославија….

Прочитај Повеќе

ЛИВЕРПУЛ ГО НОСИ ПЕХАРОТ ДОМА …

Во изедначено финале, со не толку многу шанси за гол, во тактичко надмудрување меѓу тренерите Клоп и Покетино, со головите на Салах во 2 минута (пенал) и Ориги во 87…

Прочитај Повеќе

На литар кригла пред „Wanda Metropolitano“ …!!!

Фудбалското вриење во Мадрид доминира со англиски мирис, нормално, кога во финалето играат Ливерпул и Тотенхем, двата англиски фудбалски великани кои ќе се судрат на новиот фудбалски храм „Wanda Metropolitano“,…

Прочитај Повеќе

НАТАША АНДОНОВА ГО ПОЧНУВА ФИНАЛЕТО НА КЛУПАТА …!?

НАТАША АНДОНОВА ГО ПОЧНУВА ФИНАЛЕТО НА КЛУПАТА …!? Македонската фудбалерка Наташа Андонова, која ги брани боите на шпанскиот шампион Барселона, веројатно нема да биде во почетниот состав на финалниот натпревар…

Прочитај Повеќе

ФК ЉУБОТЕН ДОБИ СЕРТИФИКАТ ДЕКА Е 22. НАЈСТАР ФУДБАЛСКИ КЛУБ НА СВЕТОТ

Фудбалскиот клуб Љуботен од Тетово на 28 март наполни 100 години од формирањето, а деновиве и официјално беше признат како 22. најстар фудбалски клуб во светот. Ова признание го доделува…

Прочитај Повеќе

И, ПОСЛЕ, СЕ ПРАШУВАМЕ – ЗОШТО АНГЛИЧАНИТЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ ФУДБАЛОТ …!!!???

Лига на шампионите (сезона 2018/2019) И, ПОСЛЕ, СЕ ПРАШУВАМЕ – ЗОШТО АНГЛИЧАНИТЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ ФУДБАЛОТ …!!!??? Меѓу осумте најдобри во актуелната сезона на Лигата на шампионите се дури четири екипи…

Прочитај Повеќе

Page 1 of 4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Scroll Up