Лига на Шампиони

Ливерпул и Реал Мадрид пишуваат нова историја

Во финалето на 28 мај во Париз ќе играат двата познати клуба Реал Мадрид и Ливерпул, поточно na Сен Дени. Јирген Клоп во вторникот стана четврти тренер со четири финалиња…

Прочитај Повеќе

ВИДЕО СО ОСУМ ПРЕСВРТИ – „ТАКТИКА“ НА КАРЛО АНЧЕЛОТИ …!!!

Карло Анчелоти продолжува да пишува фудбалска историја. Изминатиов викенд стана првиот тренер во историјата кој освои титула во петте најсилни лиги во светот, вечерва стана првиот тренер во историјата со…

Прочитај Повеќе

Лигата на шампионите без групна фаза …!?

Од канцеларијата на UEFA во Нион нема ниту потврда, ниту демант, но најтиражните спортски европски весници пишуваат за нов формат на Лигата на шампионите каде би се играло без групна…

Прочитај Повеќе

Адеми: Да победиш убедливо калчо-лигаш е историски резултат …!!!

Динамо Загреб ја игра својата седма сезона во Лигата на шампионите, но и покрај тоа тешко дека ќе се сетите на така убедлив триумф против така силна екипа која доаѓа…

Прочитај Повеќе

ЛИВЕРПУЛ ГО НОСИ ПЕХАРОТ ДОМА …

Во изедначено финале, со не толку многу шанси за гол, во тактичко надмудрување меѓу тренерите Клоп и Покетино, со головите на Салах во 2 минута (пенал) и Ориги во 87…

Прочитај Повеќе

На литар кригла пред „Wanda Metropolitano“ …!!!

Фудбалското вриење во Мадрид доминира со англиски мирис, нормално, кога во финалето играат Ливерпул и Тотенхем, двата англиски фудбалски великани кои ќе се судрат на новиот фудбалски храм „Wanda Metropolitano“,…

Прочитај Повеќе

И, ПОСЛЕ, СЕ ПРАШУВАМЕ – ЗОШТО АНГЛИЧАНИТЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ ФУДБАЛОТ …!!!???

Лига на шампионите (сезона 2018/2019) И, ПОСЛЕ, СЕ ПРАШУВАМЕ – ЗОШТО АНГЛИЧАНИТЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ ФУДБАЛОТ …!!!??? Меѓу осумте најдобри во актуелната сезона на Лигата на шампионите се дури четири екипи…

Прочитај Повеќе

Истамбул со Мице

Прочитај Повеќе

SUPERCUP SKOPJE 2017 – ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ НЕ БИЛА ФУДБАЛСКА ПРОВИНЦИЈА

Добар ден, среќен ден … Првите денови од август 2017 господово лето сите патишта водат кон Скопје, кон Република Македонија, кон главниот град на нашата држава, кон тревата на фудбалскиот…

Прочитај Повеќе

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register