Светско Првенство

Мондијалот почнува без пиво во Катар

 

Прочитај Повеќе

ДОБРО УТРО, ПОРТО …!!! ДОБАР ДЕН, СРЕЌЕН ДЕН … МАКЕДОНИЈО …!!!

Пред осум години, по моето враќање од Светското фудбалско првенство Brazil 2014, на улица „Македонија“ среде Скопје имав гостување во живо во централните вести на Канал 5 телевизија.   Во…

Прочитај Повеќе

ЈУЖНО-АМЕРИКАНЦИТЕ „КИНИСАА“ НАКАЈ КАТАР …!!!

Фантастични 17 милиони апликации за влезници од навивачите стигнаа до FIFA при што доминираат Аргентинците и Бразилците   Фудбалот е луда работа …!!! По информациите за пристигнатите апликации од навивачите…

Прочитај Повеќе

ОСУМ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ СЕ ПЛАСИРАА НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО КАТАР 2022

  Осум европски репрезентации изборија пласман на „мондијалот“ во Катар 2022 меѓу кои се Србија и Хрватска   Денес и утре (16.11.2021) се играат последните две рунди на европската зона…

Прочитај Повеќе

Macedonia ante portas – World Cup Qatar 2022 …!!!

Македонија е пред фудбалската врата на Qatar 2022. Картагенскиот војсководец Ханибал триумфално ја победил римската војска, исто како што нашата фудбалска репрезентација ја дотепа Ерменија во Ереван како никогаш претходно…

Прочитај Повеќе

Седми мундијалски квалификации за репрезентацијата на Македонија

Нашиот национален фудбалски тим во март 2021 година ќе го започне својот седми циклус квалификации за Светско првенство Катар 2022 година во кој имаме тешка група Нашиот национален тим во…

Прочитај Повеќе

Тежок пат до Катар за македонската репрезентација … !!!

Нашата репрезентација е во група со Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн, на завршницата се пласира само првопласираниот во групата Во седиштето на ФИФА во Цирих се одржа ждрепката за…

Прочитај Повеќе

КАКО СЕ СЛУЧИ ИЗБОРОТ НА КАТАР ЗА ДОМАЌИН НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО 2022 ГОДИНА

КАКО СЕ СЛУЧИ ИЗБОРОТ НА КАТАР ЗА ДОМАЌИН НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО 2022 ГОДИНА ИЛИ „МОНДИЈАЛ“ ОД СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛ ДО СВЕТИ НИКОЛА …!!!??? Неодамнешното приведување, апсење, сослушување, сведочење … или…

Прочитај Повеќе

YU-ЧИЛЕАНЦИТЕ СЕ ЕМОЦИОНАЛНА ФУДБАЛСКА ИСТОРИЈА …!!!

„Нема дрво без корен“ … Ниту фудбал без традиција … Репрезентацијата на Yugoslavia играла на првото Светско фудбалско првенство Уругвај 1930 година … Младата репрезентација на СФРЈ стана светски првак…

Прочитај Повеќе

АРГЕНТИНА ПРВ РЕД – МЕКСИКО ПОСЛЕДЕН РЕД …!!!

Уметноста на Коларов, Модриќ не е Меси, самба на Зубер, два гола на Лукаку,  спасоносецот Кејн … А, Роналдо игра ли на „мондијалот“ или само дава голови …!!!??? Сампаоли нема…

Прочитај Повеќе

Page 1 of 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register