Author Details

Лига на Шампиони Фудбал

Ливерпул и Реал Мадрид пишуваат нова историја

Во финалето на 28 мај во Париз ќе играат двата познати клуба Реал Мадрид и Ливерпул, поточно na Сен...

Прочитај Повеќе
Лига на Шампиони Фудбал

ВИДЕО СО ОСУМ ПРЕСВРТИ – „ТАКТИКА“ НА КАРЛО АНЧЕЛОТИ …!!!

Карло Анчелоти продолжува да пишува фудбалска историја. Изминатиов викенд стана првиот тренер во историјата кој освои титула во петте...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Фудбал

ЧАИРСКА ПРИКАЗНА ВО ПАЛЕРМО …!!!

Во минатиот век кога пишував за Слога (Југомагнат) низ Чаир вртеше следнава приказна на навивачот на Слога, популарниот Зеко:...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

ЈУЖНО-АМЕРИКАНЦИТЕ „КИНИСАА“ НАКАЈ КАТАР …!!!

Фантастични 17 милиони апликации за влезници од навивачите стигнаа до FIFA при што доминираат Аргентинците и Бразилците   Фудбалот...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

ОСУМ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ СЕ ПЛАСИРАА НА „МОНДИЈАЛОТ“ ВО КАТАР 2022

  Осум европски репрезентации изборија пласман на „мондијалот“ во Катар 2022 меѓу кои се Србија и Хрватска   Денес...

Прочитај Повеќе
Светско Првенство Фудбал

Macedonia ante portas – World Cup Qatar 2022 …!!!

Македонија е пред фудбалската врата на Qatar 2022. Картагенскиот војсководец Ханибал триумфално ја победил римската војска, исто како што...

Прочитај Повеќе
Европско Првенство Фудбал

Супер вест за мак-фановите: Негативен ПЦР-тест и неограничен престој во Букурешт за ЕП

  Македонските фудбалски фанови кои ова лето имаат желба да ги бодрат момците на Игор Ангеловски на ЕУРО 2020,...

Прочитај Повеќе
Македонија Репрезентација Светско Првенство Фудбал

Седми мундијалски квалификации за репрезентацијата на Македонија

Нашиот национален фудбалски тим во март 2021 година ќе го започне својот седми циклус квалификации за Светско првенство Катар...

Прочитај Повеќе
Македонија Светско Првенство Фудбал

Тежок пат до Катар за македонската репрезентација … !!!

Нашата репрезентација е во група со Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн, на завршницата се пласира само првопласираниот во...

Прочитај Повеќе
Лига на Шампиони Фудбал

Лигата на шампионите без групна фаза …!?

Од канцеларијата на UEFA во Нион нема ниту потврда, ниту демант, но најтиражните спортски европски весници пишуваат за нов...

Прочитај Повеќе

Page 1 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register