Европско Првенство

ФУДБАЛСКИ EX-YU НОКАУТ ЗА ЕВРОПА …!!!

Македонија-Исланд 3-1 Хрватска-Русија 1-0 Португалија-Србија 1-2   И, сега, што …!!!???   Благоја Милевски го наследи Игор Ангеловски, Ел Гранде Пандев репрезентативно се пензионира, фудбалска Македонија е посилна од парламентарната…

Прочитај Повеќе

Супер вест за мак-фановите: Негативен ПЦР-тест и неограничен престој во Букурешт за ЕП

  Македонските фудбалски фанови кои ова лето имаат желба да ги бодрат момците на Игор Ангеловски на ЕУРО 2020, добија одлична вест. Имено, сите македонските државјани кои ќе ги следат…

Прочитај Повеќе

Фудбалски кантар на учесниците на EURO 2021

На завршницата на Европското првенство ќе играат 24 репрезентации од фудбалерите на Англија и Франција „тежат“ милијарди евра, додека нашите репрезентативци се претпоследни со пазарна вредност од 63,2 милиони евра…

Прочитај Повеќе

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register