Фудбал

Логоа од Светски Првенства

#bwg_container1_0 #bwg_container2_0 .bwg-container-0 { width: 904px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_0 #bwg_container2_0 .bwg-container-0 .bwg-item { justify-content:... Прочитај Повеќе

ФУДБАЛСКИ ПРИКАЗНИ ОД РОДЕНДЕНСКАТА РАБОТИЛНИЦА …

Добар ден, среќен ден … Убав ден за роденден – мој, разбира се … Синоќа имав (само еден) хендикеп во однос на дуелот Реал – Јуве, а тоа е што…

Прочитај Повеќе

Бате Нико

Прочитај Повеќе

Дани Алвес нај трофеен фудбалер

#bwg_container1_1 #bwg_container2_1 .bwg-container-1 { width: 904px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_1 #bwg_container2_1 .bwg-container-1 .bwg-item { justify-content:... Прочитај Повеќе

ШПАНЦИТЕ „ГИ ИЗМЕШАА ЛОНЧИЊАТА“ ,…!!!???

Добро утро, добар ден, среќен ден … Пишувајќи се потсеќа: Мијалче Дургутов Политиката и фудбалот не можат еден без друг, ама FIFA има строга забрана „дека не смеат да врват…

Прочитај Повеќе

Лига на Нации

Добар ден, среќен ден … Лигата на нациите, ново натпреварување на UEFA, ќе стартува од октомври 2018 година. Македонската репрезентација е во „Д“ лигата во која има 16 репрезентации од…

Прочитај Повеќе

Алекс Фергусон

#bwg_container1_2 #bwg_container2_2 .bwg-container-2 { width: 904px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_2 #bwg_container2_2 .bwg-container-2 .bwg-item { justify-content:... Прочитај Повеќе

Џенаро Гатузо

#bwg_container1_3 #bwg_container2_3 .bwg-container-3 { width: 904px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_3 #bwg_container2_3 .bwg-container-3 .bwg-item { justify-content:... Прочитај Повеќе

ФК Пелистер Штрајк

#bwg_container1_4 #bwg_container2_4 .bwg-container-4 { width: 904px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_4 #bwg_container2_4 .bwg-container-4 .bwg-item { justify-content:... Прочитај Повеќе

ПЕТТА ДИМЕНЗИЈА. СРЕЌНИОТ БРОЈ 10 …!!!

Пишува: Наташа Петровска Дургутов Дека фудбалот е магија научив 2007-та во Атина, на моето деби во фудбалската Лига на шампиони (финале Милан–Ливерпул). Скромното новинарско фудбалско искуство пред 2007-та било само…

Прочитај Повеќе

Page 2 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Scroll Up